Sergiler

LANSMAN / ECE TÜRKİYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (12 Mayıs 2022)

 “Eğitimde Fırsat Eşitliği” temasıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına gerçekleştirilen Sesim Resim projesi, 12 Mayıs tarihinde ECE Türkiye Genel Merkezi’nde sanatçı Cenk Yüksel, TEGV ve ECE Türkiye temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantıyla tanıtıldı.

“Eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamayı hedefliyoruz”

Sesim Resim projesine sponsor olmaktan büyük bir heyecan duyduklarını söyleyen ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve CFO’su Nuri Şapkacı, “20 yılı aşkın süredir alışveriş merkezi sektöründe faaliyet gösteren ve Türkiye’nin 5 ayrı ilinde 11 alışveriş merkezinin uzun dönemli yönetimini üstlenmiş bir firma olarak, topluma fayda sağlamak amacıyla başta eğitim, sanat ve spor olmak üzere pek çok alanda projeler ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Değerli sanatçı Cenk Yüksel’in Sesim Resim projesi, bizi Türkiye’de eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEGV ile bir araya getirdi. Büyük başarı kazanmasını umduğumuz bu projeyle eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına ve çocuklarımızın okul dışı nitelikli eğitim desteği almalarına katkı sağlamak en büyük arzumuz. Resmedilen hikayeler bize gösteriyor ki Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi kıymetli vakıflar, bu vakıflarda gönüllü çalışan insanlar ve projenin sahibi Cenk Yüksel gibi bu vakıflara gönüllülük esası ile katkı sağlayan sanatçılarımız sayesinde çocuklarımızın hayatları değişebiliyor. Ne mutlu bize ki, bizim de çorbada bir tutam tuzumuz bulunacak” dedi.  

“Sesim Resim projesine ‘hayatta mucizeler olur’ diyerek başladık”

ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve COO’su Semet Yolaç Canlıel ise şunları söyledi: “Eğitimin, bireyin ve toplumun gelişimine yapılan en önemli yatırım olduğuna inanıyoruz. Sanat ise duyguları harekete geçirerek ilham verip farkındalık yaratma gücüne sahip. Sesim Resim projesi, bize bu iki alana birden destek olma fırsatını sundu. Bu çok yönlü, sıra dışı projenin ana sponsorluğu üstlenmek bizim için büyük mutluluk ve gurur kaynağı. Biz, bu projeye toplumdan aldığımızı topluma geri vermek amacı ve “hayatta mucizeler olur” inancıyla başladık. Ne mutlu bize ki TEGV çocuklarının ve gönüllülerinin hikayeleri de bu inancın en somut kanıtı oldu! Dileğimiz, kıymetli sanatçı Cenk Yüksel’in “Sesim Resim” projesinin başka çocuklara, başka ailelere, başka insanlara da ilham vermesi, daha fazla hayata dokunması…”

“Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak üzere çalışanlarımız ve dev gönüllü ordumuz ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz”

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olarak ülkemizin 24 ilindeki 55 noktamızda ilköğretim çağındaki çocuklarımıza ücretsiz nitelikli eğitim desteği veriyoruz. Çocuklarımızı geleceğe güçlü ve donanımlı bireyler olarak hazırlamak üzere çalışanlarımız ve dev gönüllü ordumuz ile faaliyetlerimizi yürütürken ECE Türkiye gibi eğitimin önemi konusunda farkındalığı yüksek firmaların desteğini hissetmek bize güç veriyor. İçinde hikâyeyi, sanatı ve seslendirme tarafında da pek çok değerli sanatçıyı buluşturan Sesim Resim projesinin çocuklarımızın eğitimi için yapılıyor olması Türkiye’de bir ilk olma özelliği de taşıyor. Sesim Resim projesinin sahibi sanatçı dostumuz Cenk Yüksel’e, projeyi destekleyen ECE Türkiye’ye, seslendirmede karşılık beklemeden görev alan değerli sanatçılarımıza, üç milyondan fazla hikâyeyi temsilen projede yer alarak tablolara can veren TEGV ailesinin üyelerine ve ilgileri ile eğitime destek olacak sanatsever bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“TEGV çocuklarının hikayeleri, bir tırtılın kelebeğe dönüşerek özgürce uçmasını anlatıyor”

Sesim Resim projesinin sahibi Cenk Yüksel, “İlki çok ses getiren projem Sesim Resim’in ikinci ayağını bu defa eğitimde fırsat eşitliği teması ile TEGV yararına gerçekleştireceğim için hem çok heyecanlı ve hem de çok mutluyum. TEGV çocuklarının hikayelerini okurken, bambaşka bir duygu dünyasına sürüklendim… Hayal dünyamda, TEGV’in başardığı şeyin, bir tırtıl halinde kendilerine gelen çocukları kelebeğe dönüştürerek özgürce uçmalarını sağlamak olduğunu düşündüm. Bu o kadar ulvi bir amaç ki… Ve devamında özgürce uçanların çoğunun yuvaya geri dönerek diğerlerine de uçmayı öğrettiklerine; bu eğitim seferberliğinin çığ gibi büyüdüğüne tanık oldum. Bana bu sezon “eğitimde fırsat eşitliği” teması ile yola çıkan sergimi tek kelime ile nasıl tanımlayacağımı sorsanız, cevabım “UÇMAK” olur… Bu sergi sayesinde ana sponsorumuz ECE Türkiye aracılığıyla TEGV çocuklarının uçabilmesine bir nebze katkı sağlayabilecek olmanın tarif edilemez hazzını yaşadığımı da belirtmek isterim” dedi. 

AQUA FLORYA AVM, İstanbul (16-30 Mayıs 2022)

ECE Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen, Sanatçı Cenk Yüksel’in sesi, resmi, hikâyeyi ve dijitali bir araya getiren “Sesim Resim” Sergisi’nin açılışı Aqua Florya Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve COO’su Semet Yolaç Canlıel, Sanatçı Cenk Yüksel, Aqua Florya AVM Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Çapanoğlu’nun katıldığı serginin açılışı Ayşe Arman moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Aqua Florya AVM Yönetim Kurulu Üyesi Çapanoğlu açılışta şunları söyledi: “Açıldığımız günden bugüne her biri bizim için büyük anlam taşıyan birçok sosyal sorumluluk projesine destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bugün de Sesim Resim projesi ile eğitimde fırsat eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. TEGV’e ve sanatçımız Cenk Yüksel’e bu projeyi ECE Türkiye sponsorluğu ile hayata geçirdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Biliyorum ki Aqua Florya ziyaretçisi bu sergiyi çok büyük bir ilgiyle gezecek. Bu projeye katkı sağladığımız için çok mutluyuz.” Sergi açılışının ardından ise Crowne Plaza İstanbul Florya ev sahipliğinde İyilik Kolyeleri Atölyesi gerçekleştirildi. Atölyenin gelirinin bir kısmı ise TEGV’e bağışlandı.çocuklarımızın nitelikli eğitimle buluşmasına destek olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

BEYLİKDÜZÜ MİGROS AVM, istanbul (1-15 Haziran 2022)

ECE Türkiye’nin ana sponsorluğunda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına düzenlenen sanatçı Cenk Yüksel’in ‘Sesim Resim’ sergisi, oyuncu Ceyda Düvenci’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen bir davetle Beylikdüzü Migros AVM’de açıldı. Serginin açılış töreninde konuşan oyuncu Ceyda Düvenci, “TEGV’in en büyük cümlesidir, ‘Bir çocuk değişir, ülke değişir. Bir çocuk gelişir, ülke gelişir’. O yüzden çocukların eğitim hayatlarındaki yolculuklarına destek olmak, onların yolculuklarına eşlik etmek çok önemli. Çünkü yıl 2022 ama hala okula gönderilmeyen çocuklar var” diyerek eğitimin önemini vurguladı.

PARKAFYON AVM, afyonkarahisar (1-15 Eylül 2022)

Sesim Resim sergisi proje kapsamında 1-15 Eylül tarihleri arasında Park Afyon’da ziyaretçileri ile buluştu.  Proje kapsamında, eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çekmek amacıyla ECE Türkiye ve Park Afyon yöneticileri, DB Positive organizasyonu ile 8 köy okuluna ziyaret ederek 250 ilkokul öğrencisine ulaştı ve etkinlikler gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında bez çanta boyama ve ahşap boyama atölyeleri yapılarak; boyadıkları çantalar öğrencilere hediye edildi ve kırtasiye yardımında da bulunuldu.

TERRACITY AVM, antalya (16-30 Eylül 2022)

Antalya TerraCity AVM’de ziyaretçilerle buluşan Sesim Resim Sergisi kapsamında sanatçı Cenk Yüksel’in de katılımı ile açılış etkinliği gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Antalya TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “Sesim Resim Sergisi’nde yer alan tablolar, görsel güzellikleri ile gönlümüze, ilham verici hikâyeleri ile ruhlarımıza hitap ediyor. Tabloların altındaki barkodların okutulmasıyla TEGV’in yıllar boyunca hayatına dokunduğu insanların hikâyelerini 10 farklı ünlü ismin sesinden dinleyebiliyorsunuz. 30 Eylül’e kadar Antalya TerraCity AVM’de yer alacak bu sergiye tüm Antalyalıların, yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin büyük ilgi göstereceklerini düşünüyor ve tablo satışı ile bu güzel projeye destek olmalarını gönülden temenni ediyorum,” diye konuştu.

ANTALYA MİGROS AVM, antalya (1-30 Ekim 2022)

Alışveriş merkezi sektörünün lider firmalarından olan ECE Türkiye tarafından yönetilen Antalya Migros Alışveriş Merkezi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarını ve gönüllülerini konuk etti. Önce eğitimde fırsat eşitliği kapsamında ECE Türkiye ana sponsorluğunda TEGV yararına hayata geçirilen ‘Cenk Yüksel Sesim Resim Sergisi’ni gezen Gülveren İlköğretim Okulu ve TEGV Antalya Etkinlik Noktası öğrencileri, sonrasında ise kendileri için hazırlanan sihirbaz ve palyaço gösterilerine katıldı. Antalya Migros AVM ev sahipliğinde DB Positive tarafından organize edilen etkinlikte, çocuklar unutulmaz anlar yaşadı.

ESPARK AVM, Eskişehir (1-20 Kasım 2022)

Eğitimde Fırsat Eşitliği’ temasıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına düzenlenen serginin açılışı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in katılımıyla 5 Kasım’da gerçekleşti. Açılışta TEGV çocukları, dans gösterisi de sahneledi. Serginin açılışında ayrıca ECE Türkiye, Espark AVM, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı ve yöneticileri ile sanatçı Cenk Yüksel yer aldı. Serginin açılışının ardından moderatörlüğü Derya Babuç Aydın tarafından gerçekleştirilirken, TEGV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Levend Kılıç, Espark Alışveriş Merkezi Müdürü Evren Kırcalı ve sanatçı Cenk Yüksel’in yer aldığı bir söyleşi gerçekleştirildi.

TEGV’in kuruluş hikâyesinden bahseden TEGV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Levend Kılıç, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de TEGV’in kurucuları arasında yer aldığını ifade etti. Prof. Dr. Kılıç, “TEGV olarak, çocukların boş zamanlarını daha verimli ve eğitici şekilde geçirebilmesi için çabalıyoruz. Üç temel etkinlik noktamız var. Bunlardan biri, ilki Eskişehir’de kurulan eğitim parklarımız, diğerleri de öğrenim birimlerimiz ve ateşböceği öğrenim birimlerimiz. Bu etkinlik noktalarımızda çocuklarımızın boş zamanlarını daha eğitici şekilde geçirebilmesi için sokağa alternatif olarak, çağdaş bir misyon ve vizyonla eğitim desteği vermeye devam ediyoruz” dedi.

MARMARA PARK AVM, istanbul (21 Kasım 2022 – 16 Aralık 2022)

TEGV yararına düzenlenen ‘Sesim Resim Sergisi’nin son durağı Marmara Park AVM oldu. Sergi, 16 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek. Marmara Park AVM Müdürü Zehra Tümkaya, hikâyeyi, resmi, sesi ve dijitali buluşturan ‘Sesim Resim Sergisi’nin bu özellikleri ile çağı yakalayan çok farklı bir proje olduğunu; aynı zamanda sağladığı sosyal fayda ile de gönüllere hitap ettiğini söyledi. Alışveriş merkezlerini bir platform olarak gördüklerini; bu ve benzeri birçok projede sanatı ziyaretçileriyle buluşturduklarını belirten Tümkaya, “Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olan TEGV, kurulduğu günden itibaren eğitimde fırsat eşitliği için çalışmalar yapıyor. Sergideki eserlerin satışından elde edilecek gelir de TEGV çocuklarının nitelikli eğitim almasına destek olmak için kullanılacak. Sergi, 16 Aralık’a kadar alışveriş merkezimizde ziyaret edilebileceği gibi, sanat severler tabloları Fraksiyon Yayınları’nın internet sitesinden de satın alabilecek.  Sanatçı Cenk Yüksel’in Sesim Resim projesi, bugüne kadar ECE Türkiye AVM’lerinde binlerce kişiye ulaştı. Biz de Marmara Park AVM ailesi olarak, çocuklarımızın nitelikli eğitimle buluşmasına destek olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.